Britten Celloconcours 2019

Het Britten Celloconcours 2019 vindt plaats op zaterdag 16 maart 2019 in het
ArtEZ Conservatorium te Zwolle

Het Celloconcours bestaat uit de volgende drie categorieën:

Categorie I (10 t/m 12 jaar)
Categorie II (13 t/m 15 jaar)
Categorie III (16 t/m 18 jaar)

Elke deelnemer speelt voor een deskundige jury een verplicht werk en een werk naar keuze (volgorde mag zelf gekozen worden). Het verplichte werk zal door de winnaars op zondagmiddag 7 april 2019 in Theater De Spiegel te Zwolle als solist gespeeld worden begeleid door het Britten Jeugd Strijkorkest.

De deelnemers zorgen in principe zelf voor een begeleidende pianist. Desgewenst kan de concoursorganisatie hierin adviseren en bemiddelen

Hieronder volgen per categorie het verplichte werk en voorbeeldwerken die een indicatie geven van het speelniveau waaraan het werk naar keuze moet voldoen. Er mag dus ook een ander werk van minimaal dit speelniveau gekozen worden.

  Categorie I
(10 t/m 12 jaar)

Er wordt in totaal ca. 7 minuten gespeeld.
Verplicht werk:  P.I. Tsjaikovski Chanson Triste (3’)

Vrij werk:   Naar keuze een compositie van ten minste het volgende niveau:

G. Cirri     Sonate nr.1 voor cello en basso continuo in C
P. Hindemith   Drei leichte Stücke
W.H. Squire   Minuet op.19 nr.3 in G
W.H. Squire   Romance in G, Andante
J.B. Bréval   Sonate in C


 Categorie II
(13 t/m 15 jaar)

Er wordt in totaal ca. 10 minuten gespeeld.

Verplicht werk: A. Glazunov Chant du Ménestrel op. 71 (4’)

Vrij werk:   Naar keuze een compositie van ten minste het volgende niveau:

B. Romberg     Sonate in G op. 43
D. Popper   uit Suite Im Walde op. 50
J.B. Bréval   Concertino III in A
P. Casals   Song of the birds
A. Vivaldi   Sonates


 Categorie III
(16 t/m 18 jaar)

Er wordt in totaal 12 à 13 minuten gespeeld.

Verplicht werk: L. Boccherini Celloconcert in D G.479 deel 1 Allegro (6.30’)

Vrij werk:   Naar keuze een compositie van ten minste het volgende niveau:

J.S. Bach     delen uit de Suites
D. Glazunov   Chant du Ménéstrel op.77
C. Saint-Saëns   Allegro Appassionato
G. Fauré   Élégie op. 24
M. Bruch   Kol Nidrei